Klub Głuchych Mam

Na tej podstronie znajdziesz kilka ciekawych informacji związanych z tworzeniem społeczności internetowej Klubu Głuchych Mam:

  • Grupy głuchych mam na Facebooku
  • Wywiady z uczestniczkami projektu
  • Idea społeczności internetowej głuchych mam

GRUPY GŁUCHYCH MAM NA FACEBOOKU

Jeśli chcesz dołączyć do grupy głuchych mam z Mazowsza, kliknij TUTAJ – w razie problemów skontaktuj się z moderatorką grupy – Anną Butkiewicz.

Jeśli chcesz dołączyć do grupy głuchych mam z Małopolski, kliknij TUTAJ – w razie problemów skontaktuj się z moderatorką grupy – Karoliną Nawrot-Borowską

Jeśli chcesz dołączyć do grupy głuchych mam ze Śląska, kliknij TUTAJ – w razie problemów skontaktuj się z moderatorką grupy – Barbarą Cholewą.


WYWIADY Z UCZESTNICZKAMI PROJEKTU

W ramach projektu powstały wywiady z uczestniczkami, z których można się dowiedzieć m.in. jakie mają wrażenia z projektu, czego się nauczyły podczas spotkań integracyjnych i specjalistycznych, jakie mają pomysły na projekty dla głuchych mam, co poradzą rodzicom dzieci CODA, jakie blogi parentingowe polecają lub też jak sobie radzą ze złością.

 

Wywiad z Zuzanną Markowicz z Małopolski – dowiesz się z niego jakie są trudności w wychowywaniu dwójki małych dzieci z niedużą różnicą wieku oraz dlaczego warto było wziąć udział w projekcie Klub Głuchych Mam.

Wywiad z Ewą Pojedyniec z Małopolski, która opowie o tym jak sobie radzi gdy całymi dniami wychowuje sama syna, a ojciec wraca do domu późno z pracy. Opowie też czego dzięki naszemu projektowi się nauczyła.

Wywiad z Barbarą Stotko z Małopolski, która powie jakie ma sposoby na opanowanie złości przy dziecku. Podsumuje także spotkania specjalistyczne oraz podpowie innym mamom dlaczego warto brać udział w takich projektach jak „Głucha Mama”.


IDEA SPOŁECZNOŚCI INTERNETOWEJ KLUBU GŁUCHYCH MAM

W ramach projektu Klub głuchych mam, realizowanego od czerwca do listopada 2020 roku, chcemy stworzyć społeczność internetową i zgromadzić Was, głuche kobiety, wokół tematu macierzyństwa i wychowywania dzieci. Już są Kluby głuchych mam w Krakowie, Katowicach i Warszawie, jednak chcemy, by w innych miastach Polski także powstały takie Kluby lub grupy na przykładzie naszego projektu. Do promocji działań używać będziemy profilu FB Głucha Mama oraz strony internetowej, gdzie będą informacje o naszym projekcie: spotkaniach dla głuchych mam, spotkaniach ze specjalistami tłumaczonymi na PJM czy też o konferencji online. Będą tu także promowane wszelkie inicjatywy głuchych mam w całej Polsce, jeśli tylko zechcecie się z nami podzielić informacją i zdjęciami ze swoich spotkań. Chcemy wprowadzić cykliczne posty na FB – prezentację blogów i eventów parentingowych oraz opisy miejsc przyjaznych rodzicom z małymi dziećmi, ankiety aktywizujące, a także zabawny cykl vlogów „Głucha mama w domu”. Zainicjujemy też akcję „Lokal przyjazny głuchej mamie”, którego będziecie wskazać miejsca otwarte na głuche mamy. W listopadzie 2020 roku zorganizujemy konferencję online dla głuchych mam, podczas której udostępnimy Wam nagrania spotkań ze specjalistami z tłumaczem PJM, opatrzone napisami w języku polskim, z możliwością komentowania w formie vlogów PJM. Filmy będą potem dostępne cały czas i za darmo, więc obejrzeć je będą mogły wszystkie osoby głuche – ojcowie, dziadkowie, osoby planujące dzieci, zainteresowani tematem rodzicielstwa.